Permeabelt på Furumo
Furumo-prosjektet til Follohus i Ski er et norsk pionerprosjekt med tanke på uteområdene. Her kan beboerne selv velge et miljøriktig belegningssteinsdekke som håndterer overvannet og hindrer flom på gårdsplassen.

Furumo blir i følge Follohus et av Skis fineste områder. Her bygges det 72 topp moderne eneboliger, tomannsboliger, funkisboliger og rekkehus.
Prosjektet skal være ferdig ila 2019. Det unike er at huskjøperne har kunne velge å få huset ferdig levert med permeabelt dekke i innkjørselen / gårdsplassen. Asak Miljøstein skal levere 3000m2 med Asak Drenstein til dette prosjektet som anses for å være et pionerprosjekt i Norge. Drensteinen lar vannet passere gjennom fugene og ned i det permeable underlaget hvor det magasineres før det infiltreres ned i grunnen på naturlig vis. På den måten unngår man oversvømmelser og flom.
Byggherre: Follohus AS
Entreprenør: Follohus Entreprenør AS / Reinertsen AS
Anleggsgartner: Sigurd Johannessen AS


